Новини

Назад

18.09.2019 18:09

До уваги споживачів - мешканців багатоквартирних будинків!


З 1 травня 2019 року вводяться в дію норми Закону України «Про житлово – комунальні послуги в Україні» від 09.11.2017 року № 2189 – VII, які передбачають певні зміни в утворенні ціни на послуги з постачання теплової енергії (виробництво, транспортуваннята постачання)

З введенням в дію Закону плата КП «Новомосковськтеплоенерго» буде складатися з:

  • плати за послугу з постачання теплової енергії (виробництво, транспортування, постачання),що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на послугу з постачання теплової енергії, визначених відповідно до законодавства
  • плати за абонентське обслуговування
  • не збирає напряму платежів і не проводить роботи зі споживачами
  • не обслуговує і не здійснює поточного ремонту внутрішньо будинкових мереж теплопостачання

Згідно статті 1,пункту 11 Закону України «Про житлово – комунальні послуги»плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії)для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а у випадках, визначених цим Законом, також і витрати на обслуговування приладів - розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку.

Ця модельдоговору передбачає , що кожний співвласник багатоквартирного будинку самостійно укладає договір із виконавцемкомунальної послуги з теплопостачання.

Кошти, які платить споживач, напряму перераховуються виконавцю послуги. При цьому останній забезпечує друк квитанції, приймання платежів, опрацьовує скарги та позови. А найголовніше – відповідає за те, щоб споживач мав якісну послугу, так звана відповідальність «до батареї».

Розмір плати за абонентське обслуговування не буде перевищувати граничногорозміру плати, який встановлюватиме Кабінет Міністрів України у розрахунку на одного абонента.

Крім того, питання обслуговування та поточного ремонту внутрішньо будинкових систем теплопостачання також покладається на виконавця.

Друга модель укладання договору на абонентське обслуговування -колективний договір.

В свою чергу у вартість послуг, що надається підприємством за колективним договором про надання послуги з постачаннятеплової енергії ( з управителем, ОСББ, ЖБК, тощо) не включається плата за абонентське обслуговування та плата за обслуговування внутрішньо будинкових систем багатоквартирного будинку.

За такої моделі договір із виконавцем послуги теплопостачання укладає уповноважена на це особа від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку.

Виконавець послуги з постачання теплової енергії:

Третя модель укладання договору – договір із колективним споживачем.

Ця модель передбачає укладання договору між виконавцем послугитеплопостачаннята ОСББ як юридичною особою від власного імені.

Виконавець послуги, як і за попередньої моделі, відповідає за постачання тепло «до будинку» не працює напряму зі споживачами та не обслуговує внутрішньо будинкових мереж.

Отже, вибір моделі взаємовідносин із постачальником тепла – за співвласниками багатоквартирного будинку.