Новини

Назад

03.11.2020 14:11

Роз’яснення щодо порядку укладання нових договорів


Шановні споживачі !

Надаємо роз’яснення щодо порядку укладання нових договорів про надання послуг з постачання теплової енергіїта застосування нових тарифів на послуги.

З 01.05.2019 року введено в дію Закон України від 09.11.2017р. № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (надалі – Закон), вимогами якого визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг та нову систему взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання цих послуг, передбачено різні моделі договірних відносин у сфері комунальних послуг, а також визначено особливості укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку, змінено підходи до формування тарифів на комунальні послуги та нарахування плати споживачам.

Відповідно до підпункту 2 частини першої статті 4 Закону № 2189-VIII Кабінет Міністрів України затвердив такі типи договорів:

Пунктами 4 та 5 розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що не пізніше як протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг щодо кожного виду комунальної послуги, а виконавці комунальних послуг – укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг (послуга з постачання теплової енергії), відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.

Слід зазначити, що після 01.05.2019р. органи місцевого самоврядування не можуть встановлювати (у тому числі за результатами коригування) тарифи на комунальні послуги, що надаються за договорами, укладеними до введення в дію Закону.

Нові тарифи на нові послуги з постачання теплової енергії будуть застосовані виконавцемпослуг КП«Новомосковськтеплоенерго» з моменту укладання із споживачами нових договорівпро надання послуг з постачання теплової енергії з дотриманням вимог чинного законодавства, відповідно до обраної співвласниками багатоквартирих будинків моделі організації договірних відносин.

Таким чином, тариф на послугу з постачання теплової енергії для групи споживачів «Населення», встановлений для виконавця послуг КП «Новомосковськ теплоенерго», рішенням виконавчого комітету Новомосковської міської ради «Про затвердження тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування , постачання, послуги з постачання теплової енергії для населення,бюджетних організацій та інших споживачів» від 19.08.2020 року № 498/0/6-20р буде складати 1559,52грн/Гкал (з ПДВ).

На даний час між виконавцем послуг КП «Новомосковськтеплоенерго» та споживачами – співвласниками багатоквартирних будинків укладені чинні договори про надання послуг з централізованого опалення.

Такі договори враховують положення Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. №630.

Тарифи, які застосовуються для нарахування плати за послуги підприємства для групи споживачів «населення» (до укладання нових договорів):

на послугу з централізованого опалення встановлені чинним рішенням виконавчого комітету Новомосковської міської ради від 16.11.2018 р. № 625/0/6-18:

  • для споживачів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 1723,08 грн/Гкал (з ПДВ);

-для споживачів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів

обліку теплової енергії – 41,29 грн (з ПДВ) за 1 кв. м за місяць протягом періоду

надання послуги з централізованого опалення.

Адміністрація підприємства